Programy umożliwiające dofinansowanie jednostek OSP w 2017 r.:

1. Bezpieczny Strażak 2017:

Program zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska – Bezpieczny Strażak

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór wniosków na rok 2017 w ramach Programu zapobiegania poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska – Bezpieczny Strażak.

Program skierowany jest do m.in.  do jednostek OSP z terenu województwa małopolskiego, a jego celem jest wyposażenie strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt ratowniczo- gaśniczy oraz odzież ochronną do działań bojowych. OSP MiG Myślenice wykorzystały już limit zakupu ubrań ochronnych.

Powinny natomiast starać się o:

dotację na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego, która może wynosić do 50% kosztów kwalifikowanych brutto, ale nie więcej niż 5 000,00 zł za sprzęt. Pozostałe 50% kosztów zadania (w tym podatek VAT) płatne będzie ze środków Dotowanego (OSP).

W przypadku zakwalifikowania się do programu OSP może wystąpić do Gminy Myślenice o dofinansowania w ramach dotacji zakupu w/w sprzętu.

Czyli finansowanie może wyglądać tak: dotacja WFOŚiGW+dotacja Gmina Myślenice+środki własne.

Zakupiony w ramach Programu sprzęt ratowniczo-gaśniczy musi posiadać atesty dopuszczenia i certyfikaty do stosowania w ochronie przeciwpożarowej.

Wersję elektroniczną wniosku należy przesłać przez Portal Beneficjenta. W ramach Programu rozpatrywane będą wyłącznie wnioski przesłane za pomocą Portalu

Wniosek w wersji papierowej należy złożyć na dzienniku podawczym WFOŚiGW w Krakowie w terminie do dnia 1 marca 2017 r. (decyduje data wpływu do Funduszu ).

Szczegółowe dane:

Terminy:

1. do WFOŚiGW w Krakowie należy złożyć wniosek do 1 marca 2017 r.
    2. do ZW ZOSP RP w Krakowie należy do dnia 15 lutego 2017 r. złożyć kserokopię ww wniosku celem uzyskania pisemnej opinii Związku

2. Dofinansowanie z firm ubezpieczeniowych poprzez ZW ZOSP RP w Krakowie:        brak szczegółów podajemy link do wniosku:                                                       http://www.zosprp.malopolska.pl/news.php?news=903

3. Dofinansowanie z firm ubezpieczeniowych poprzez Komendanta PSP w Warszawie:

Druki wniosków o dofinansowanie jednostek ochrony przeciwpożarowych ze środków finansowych pochodzących z wpływów uzyskanych ze składek z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia, przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń w rozumieniu § 1 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 czerwca 1999 r. w sprawie szczegółowych zasad rozdziału środków finansowych przeznaczonych wyłącznie na cele ochrony przeciwpożarowej (Dz. U. Nr 53 z 1999 r., poz. 564, ze zmianami)brak szczegółów podajemy link do wniosku:

4. Dofinansowanie ze środków MSWiA poprzez Komendanta Głównego PSP w Warszawie: